Historia mediów i telewizji w Polsce.

Historia mediów i telewizji w Polsce.


Orange i Plus, najwięksi operatorzy w Polsce

Jakie dwie największe sieci komórkowe są w naszym kraju? Kto jest ich właścicielem?

Właścicielem sieci Orange jest firma Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o. Na naszym rynku Orange zagościł dopiero jesienią 2005 r., zastępując popularną do tej pory Ideę. Od początku nowa marka zjednała sobie dużą rzeszę zwolenników dzięki czemu bardzo skutecznie realizowała koncepcję paneuropejskiej marki telekomunikacyjnej. Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o. jest operatorem 2 sieci telefonii komórkowej: cyfrowej Orange oraz analogowej Centertel. Właścicielem PTK Centertel jest Telekomunikacja Polska S.A. Operatorem sieci Plus jest natomiast firma Polkomtel S.A. Drugą dużą siecią komórkową jest Plus. Jest to cyfrowa sieć telefonii komórkowej, która wykorzystuje między innymi pasmo: GSM 900, GSM 1800 i UMTS 2100. Komercyjne uruchomienie sieci nastąpiło 1 października 1996 roku. W ofercie sieci Plus znaleźć można ofertę dla klientów indywidualnych, a także dla firm.

Tagi: Orange, Plus, Centertel Sp. Z.o.o., telefonia komórkowa

Powiązany artykuł: Zadania i cele telewizji kablowej.

Brak komentarzy!

 


Zobacz także:

Prasa Polska w latach 1944-1946

System prasowy, który ukształtował się w naszym kraju po II wojnie światowej nie był kontynuacją doświadczeń oraz tradycji czasopiśmienniczej wcześniejszych okresów. Został on w całości podporządkowany praktyce politycznej oraz traktowany był jako jeden z najistotniejszych instrumentów sprawowania władzy oraz sterowania procesami społecznymi przez działającą wówczas partię komunistyczną. Treści przekazywane w prasie przechodziły przez filtr cenzury i tylko takie uznawane były za prawdziwe, słuszne.

Pozostali operatorzy, czyli nowości na rynku

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o., jest operatorem sieci telefonii komórkowej sieci Era oraz Heyah. Od momentu kiedy firma zaczęła działalność komercyjną w roku 1996 pod nazwą Era GSM (aktualnie Era), bardzo szybko zyskała pozycję jednej z większych polskich firm.

Tesla kontra Marconi, czyli historia powstania radia

Tesla opracował budowę cewki wysokonapięciowej, która miała za zadanie wywoływać silne fale elektromagnetyczne. Zaczął on również pracę nad urządzeniem, które mogłoby te fale odbierać. Jego patent na urządzenie do przesyłania, jak i odbioru fal elektromagnetycznych był gotowy w 1900 roku, jednak ubiegł go w tym o kilka dni Marconi.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009